Pomôžte svojmu synovi vyrásť v muža!


Stále viac žien tvrdí, že neexistujú žiadni ozajstní chlapi. Vymreli ako druh. Zostali len leniví a slabí, ženskí a nezaujímaví predstavitelia mužského pohlavia. Nesúhlasím s tým, poznám veľa skutočných mužov - a v mojom svete ich je veľmi veľa. Stále je tu však problém degenerácie mužskosti. A my si ho vytvárame sami.

My sami vytvárame slabých mužov, my sami ich robíme pasívnymi. Premýšľame o svojej ženskej zodpovednosti? A poviem vám, ako vychovávame chlapcov. Pretože slabý muž vzniká pri svojej matke. Muž - matrac, ľstivý, pod papučou - to všetko začína v detstve.

Mamy, ktoré utierajú sople chlapcom až do ich desiatich rokov. Mama, ktorá im nosí jedlo do postele po zvyšok svojho života. Mama, ktorá chráni deti pred prácou a stresom. Mamy, ktoré nedajú dieťa na šport, ale ťahajú ho na tanec. Mamy, ktoré neumožňujú otcom vychovávať chlapcov. Mamy, ktoré si užívajú svojich synov, čo chlapcom znemožňuje byť nezávislými. Čo to robíte, mamy? Komu sa chystáte vyrezať gule? A komu to klamete, že to nie je hrozné?

A toto je náš druhý extrém. Buď horlivo vychovávame mužov už od narodenia a nútime ich, aby získali mužskú skúsenosť ešte pred ich piatimi rokmi, keď sú stále takí malí a zraniteľní, keď potrebujú len lásku, alebo s našimi synmi zaobchádzame neustále ako s chlapcami.

Čo očakávate od svojho muža?

Silu, odhodlanie, zodpovednosť, odvahu, vytrvalosť? A čo učíte svojho syna? Súhlasiť, vyhýbať sa konfliktu, vyhýbať sa ťažkostiam, aby boli pružní, aby ich všetci mali radi?

Ako vychovávať chlapcov?

Vzťah medzi matkou a synom je vždy mimoriadny - ide o osobitný vzťah. Súcit matky má často prednosť pred rozumom - a už mu šnuruje topánky, utiera mu zadok, kŕmi lyžicou. Aj keď syn má už päť, šesť, sedem ... Prečo? Prečo? Ak je váš syn starší ako päť rokov, zjavne robíte niečo zlé. "On je ešte malý", "No, on sa predsa nemôže bezo mňa zaobísť", "Ako sa môžem nestarať o svoje dieťa?" ... Toto je cesta k pokazeniu vášho syna. Ak chcete, aby z neho vyrástol muž, premýšľajte o tom a zastavte sa. Čo týmto dosiahnete?

Predtým boli chlapci vychovávaní otcami. Ale neskôr, po vojnách, keď zomrelo veľa mužov, ženy nevedeli, čo robiť so svojimi synmi. Najpohodlnejšie bolo vychovať pre seba „muža domáceho“. Alebo dokonca malého mužíčka. Namiesto "skutočných mužov" vznikajú "muži domestikovaní". Mamy urobili všetko pre to, aby ich synovia boli poslušní. Naozaj si mysleli, že je to správne. Že prinesú mamám potešenie. A tak zmiešali všetky mužsko ženské role a po ceste v nich zlomili chlapov.

Ak máte syna , toto je dôvod na zmenu. Na zmenu zmyslu výchovy detí. Pretože nemáte len dieťa, máte malého muža.

A buď mu dovolíte, aby sa stal tým, čím je, alebo ho rozdrvíte a zlomíte, premeníte ho na niečo ako ženu, alebo na niečo podivné a nemotorné "mužsky domestikované". Budete buď vychovávať muža, ktorému bude vaša nevesta vďačná, alebo výsledkom bude program "ženy v domácnosti", ktorý je nasledovný: rob to, čo žena hovorí, nehnevaj ju, neodbiehaj ďaleko, nikam nechoď, seď vzpriamene, poslúchaj, buď prispôsobivý. A čo mužného v ňom zostane? Kde je mužská sila, odhodlanie, odvaha, ktorá vždy udržuje jeho ženu v strehu, jeho skúsenosti a radosť z boja o víťazstvo? Kde je jeho smäd po skúmaní života, úspechu, ťažkostiach, charakter? Kde je jeho vedenie, kde je sila a divoká mužská energia? Kde je toto všetko? A teda, čo čakáme, vydali by sme sa za ďalšiu generáciu mužov vychovávaných ženami?

Alebo naopak nerozumne vychováte niekoho, s kým sa potom bude trápiť iná žena.

Ťažkosti

Chlapec sa nikdy nestane mužom, ak nebude môcť prekonávať ťažkosti, ak urobíte pre neho všetko, ak ho nenecháte čeliť prekážkam, ak mu nedáte šancu na to, aby sa naučil, aby si poradil. Ak všetko príde až k nemu, a bude to jednoduché a bez námahy. Ak sa všetko v jeho živote stane bez jeho účasti. Ak si čokoľvek zažiada, a hneď to dostane. Ak si zvykne nepracovať. Vzdajte sa svojej túžby pomôcť svojmu synovi, mamy! Nechajte si to pre vaše dcéry, ktoré to potrebujú (ale oni to, z nejakého dôvodu musia všetko robiť samé).

Nech je jeho svet bojovým poľom. Bitky s ponožkami a šnúrkami, so špinavým prádlom, náročnými úlohami, zložitými bojovými technikami. Kde by sa mal pokúsiť vyhrať. Kde potrebujete použiť silu, vynaliezavosť. Kde potrebuje tréning.

Otec

Chlapec sa nikdy nestane mužom, ak nemá vedľa seba mužov. Čo môžete naučiť vy svojho syna? No, úprimne. Ako sa stať ženou. Môžete v ňom vzbudiť senzitivitu, empatiu, citlivosť ... Nie je to zlé, ale je to to, čo z neho robí muža? Keď už je raz mužom, môže sa rozvíjať v empatii - potom sa vám poďakuje jeho nastávajúca. Ale ak v ňom nie je nič iného mužného okrem jeho tela?

Kde má vidieť príklad mužského správania? Príklad, ktorý mu ukáže, že jeho pocity a túžby sú normálne a prirodzené. Keď chlapci bojujú, matky sú zvyčajne v panike a hrôze. Povedia svojim synom, že to nie je normálne. Ale otcovia môžu oznámiť svojmu synovi – bitka je normálna. Dôležitý je jej dôvod. Či je namieste riešiť situáciu bitkou, alebo existuje jednoduchší a jemnejší spôsob. Mamy, ak sa syn bije s chlapcami, je to normálne . Toto je mužský spôsob riešenia problémov. Bojuje s únoscom, útočníkom alebo prekážkou. Nemôžeme to naučiť našich synov my.

Nemôžeme pochopiť vnútro našich synov, pretože sami sme stvorené inak. Majú iné potreby a iné charakteristiky. Matka zo syna môže vychovať iba malé páža, ktoré nesie jej kráľovský plášť. Pretože je veľmi príjemné vychutnať si tento svet prostredníctvom svojho syna. Nebudeme s nimi môcť hovoriť o tom, čo je pre nich relevantné. Všetko, čo ich ozdravuje, odmietame, označíme za "zlé" a "nekultivované". Ako sa v tomto prípade stanú mužmi?

Nechajte ich mať záľuby mužov, ich triedy, mužské rozhovory. Čím viac mužov - tým lepšie. Rybolov, turistika, šport, výstavba, dobrodružstvo, autá, technológie, bojové umenia, meče a pištole ...

Dajte otcom prístup ku svojim synom. A dajte synom prístup ku svojim otcom. Dajte im a ostatným mužom čo najviac. Dedkovia, strýkovia, bratia, učitelia, priatelia, tréneri. Nech je ich chlapský svet plný mužov. Nech je to nedokonalé, ale mužské. Muž ich dokáže pochopiť a usmerňovať. Žena nikdy nemôže vychovať muža zo svojho syna. Iba "muža domestikovaného". Z dobrých úmyslov. Z lásky. Ale čo z toho bude horšie?

Sloboda

Chlapec sa nikdy nestane mužom, ak ... pokračovanie nabudúce

https://www.vychovakzivotu.com/single-post/2017/12/05/Pom%C3%B4%C5%BEte-svojmu-synovi-vyr%C3%A1s%C5%A5-v-mu%C5%BEa-2

Více zajímavých témat si můžete dozvědět na konferenci "Výchova k životu"

#otec #chlapec #matka

Featured Posts
Recent Posts
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square