Pomôžte svojmu synovi vyrásť v muža! 2

​​​​Sloboda

Chlapec sa nikdy nestane mužom, ak nemá dostatok slobody. Ak nemá príležitosť vyliezť všade, dotýkať sa všetkého. Niekedy s rizikom ohrozenia života a zdravia. Toto je mužská povaha - objaviteľ, priekopník, hrdina dobrodružného románu. Čo robiť ak musí sedieť poslušne a zároveň jeho túžba skúmať zúri v jeho vnútri? Najčastejšie - zabiť cestujúceho, priekopníka, kovboja a všetkých ostatných "nebezpečných" predstaviteľov. Aby sa mama nebála, aby ju neznepokojoval. A neskôr jeho manželka. Aké lyžovanie? Moja žena je proti tomu. Aké padáky? Manželka to nemôže uniesť.

Nech je jeho život dobrodružným cieľom. S veľkou slobodou vo vnútri. Viac aktívnych hier, športov, rizikových podnikov. Mimochodom, nemusíte ísť s nimi. Nech si to všetko prežijú spolu s otcom. Bude to užitočné pre oboch.

To je mimochodom aj odpoveď na otázku: "Čo keď je otec sám - domestikovaný muž“? Ako bude učiť svojho syna? "Keď sa samé uzdravujeme pri našich dcérach, tak sa aj otcovia budú uzdravovať a rásť pri svojich synoch, rozprávajte sa otvorene so svojimi synmi. Ale ich aktivity by mali byť tiež neviazané – ženami na prvom mieste. Voľné, plné dobrodružstiev, dojmov, nových skúseností. Spoločná mužská skúsenosť. Nie také, ktoré ste vy vymysleli a oni si ich vybrali (nie, poslať otca a syna spoločne po "vianočný stromček" – to sa nepočíta).

Rozhodnutia

Chlapec sa nestane mužom, pokiaľ sa nenaučí sám riešiť, robiť rozhodnutia a niesť za ne zodpovednosť. Ak máte pre neho všetky riešenia, vždy ho uisťujete, vždy diktujete správne rozhodnutia. Dnes spraví, ako poviete, dosiahne dobrý výsledok. Ale čo sa stane, keď tam nebudete? Aké rozhodnutia bude robiť potom? Chápe dôsledky, je si vedomý vlastnej zodpovednosti? A kto vo všeobecnosti v jeho svete nesie za neho zodpovednosť? Zase vy?

Nech sa rozhodne a zodpovie si následky. Nechajte ho experimentovať v rozhodnutiach a naučte sa akceptovať aj dôsledky. Nespravil som domácu úlohu - mám dve. Neumyl som si tanier – nemám z čoho jesť, všetci jedia a on - umýva taniere. Nedal svoje nohavice do koša špinavého prádla - chodí v špinavých. Alebo sedí doma. A tak ďalej.

Nech sa rozhodne čo má robiť, koľko, kedy a ako. Akú knihu čítať, akú hru hrať, čo kresliť a ako, s kým byť priateľom, na aký druh filmu sa pozerať, aké povinnosti má mať doma. A tak ďalej. Čím viac rozhodnutí môže sám spraviť - tým lepšie. Dajte mu túto prax - stretnutia s neúspechom a víťazstvami, aby sa v dospelosti nebál chýb a porážok a mal s nimi veľa skúseností.

Vodcovstvo

Chlapec sa nestane mužom, ak nemá príležitosť viesť, dominovať, súťažiť. S kým na tom bude pracovať, ak ho vychováva žena? Ako môžete súťažiť so svojou matkou? V čom? A ako to má zvládnuť, ak ona túto príležitosť neposkytne ani jej manželovi?

Aby bola žena vedľa muža šťastná, musí v ňom existovať stav nadvlády. "Ty si moja" - táto správa z mužských očí môže upokojiť ženské srdce. A veľa žien túto správu hľadá a čaká na ňu. Ale ako sa to môže chlapec naučiť od svojej matky? V žiadnom prípade. Môže sa len naučiť poslúchať a potláčať vodcu.

Povinnosti

Chlapec sa nikdy nestane mužom, ak nemá žiadne povinnosti. Ak je všetko pripravené a nemusí robiť nič. Ak ho kŕmite lyžičkou a urobíte úlohu za neho. Ak nevie, ako sa čisté košele dostanú do skrine. Ak nevie, z ktorej strany sa otvára chladnička.

Dievčatá dostávajú základy zodpovednosti dostatočne a načas. Aj keď by sme im mohli poskytnúť čas na odpočinok - perú, chystajú a upratujú celý svoj dospelý život. Ale chlapcom jednoducho neublíži, aby sa vedeli obslúžiť vo všetkom. A ich ženy sa vám neskôr poďakujú.

Pomoc

Chlapec sa nikdy nestane mužom, ak nikto nepotrebuje jeho pomoc. Ak je mama samostatná, všade si poradí sama a stará sa o seba samostatne - aký má zmysel stať sa mužom? Muž je ten, kto je potrebný. Ten, ktorého pomoc je potrebná. Kto môže preukázať všetky svoje najlepšie vlastnosti, prekonať sa kvôli milovanej žene.

To je to, čo môžete spraviť ako mama. Požiadajte ho o pomoc. Častejšie, viac, po celú dobu. Požiadajte ich, aby priniesli balíky a hrali sa so svojím bratom, sestrou, vyniesli kôš, načistili zemiaky a pomohli pri práci. V akejkoľvek situácii - požiadajte o pomoc. Nevyhodnoťte vopred jeho silu, nehovorte, že to nemôže zvládnuť. Ak si to o ňom ale myslíte, tak to jednoducho nezvládne. A dokonca sa ani nepokúsi. Nechá si nedôverovať.

Ste zvyknuté mu pomáhať po celú dobu. Dosť. Zastavte to. Ak požiada o pomoc - lepšie je ho povzbudiť, aby to urobil sám. A nech sa pokúša a trénuje. Zmena rolí. Nie ste to vy, kto mu pomáha, ale on vám pomôže. Vo všetkom. Je to váš asistent, ochranca, hrdina a rytier.

Verte mu

Verte mu. Verte, dôverujte častejšie, buďte menej obozretná. Nechajte si svoju starostlivosť pre dcéry. Chlapca robí mužom vaša viera v neho samého. Zvládneš to. Si silný. Si muž. Kto, ak nie ty. Si chlap. Si silný. Si ako otec. Si skutočný muž!

Ako mi nedávno povedal môj prostredný syn: "Mami, ja ti pomáham a to je dôvod, že som už ako tato - ozajstný chlap!". Chlapec ešte nevie písať, ale má pravdu. Je to už chlap. Je to veľmi odlišné a funguje inak. A keďže o tom nič neviem, nevstupujem do toho, aby som nič nepokazila. Kým mal štyri roky bol stále "môj chlapec". Ale vnútri môjho chlapca už rástol "skutočný muž" - a toho muža je čoraz viac. Veľmi skoro z neho chlap vytlačí chlapca. A to budem musieť len prijať - a nevtiahnuť ho späť. Nepovažujte ho za malého, sladkého, smiešneho. Len – za silného, odvážneho, odhodlaného, schopného ...

Dajte synovi príležitosť vyrásť v muža. Dajte mu slobodu stať sa tým, kým je. Chcete, aby sa stal chlapom?

A tiež sa vzdelávajte - učte sa ho neriadiť, nepotlačiť, neobmedziť ho. Naučte sa pracovať so svojimi obavami a strachmi - to sú vaše emócie a chlapec s tým nemá nič spoločné. Naučte sa byť ženou, nechajte ho vládnuť, dokonca aj keď má päť alebo šesť rokov. Naučte sa poslúchať, učiť sa prijímať a uveriť. Neučte ho fyzicky trestať, nemente jeho psychiku vaším spôsobom, naučte sa trestať ako žena, dôsledkami. Je to oveľa ťažšie, ale robíte chlapa z chlapca.

Kvôli svojej veľkej láske k svojim synom sa musíme naučiť byť s nimi prísnejšie, náročnejšie. Z lásky a starostlivosti o ich budúcnosť je potrebné ich častejšie požiadať o pomoc a narábať s fyzickou prácou. Z lásky k našim synom ich musíme obklopiť inými mužmi. A dostať sa z ich bezprostredného okolia, zostávajúc v oblasti viditeľnosti. Prijmite a pobozkajte ich čelo pred spaním, ale cez deň sa držte opodiaľ. Chodievajte viac s dievčatami – im to prospeje.

Alebo sa pripravte na to, že váš syn sa v očiach vašej nevesty stane "podmaneným". A bude to vaša zodpovednosť. Vaša cena za svoju slabosť, neschopnosť nechať svojho syna byť tým, čím sa narodil - mužom.

Na záver jeden citát, ktorý mi padol do oka, ale páčil sa mi:

"Pýtam sa vás a seba: ak je dieťa hlavnou hodnotou a ak žena všetko riadi, kde je manželovo miesto? Aké je jeho prirodzené miesto - dominantné? Bol stvorený na to, aby iba biologicky oplodnil ženy a urobil z nich matky; dal ženám uspokojenie a zarábal peniaze (najlepšie veľa), a inak má stáť potichu stranou? Či je to všetko? A je to naozaj o tomto ženskými časopismi opísanom a matkami určenom šťastí, o ktorom podvedome sníva tisíce dievčat, ktoré sa chcú vydávať?"

Andrej Tchachev

A všetko začína u našich chlapcov! Zodpovednosť na našich ramenách je obrovská - pre šťastie budúcich generácií, nie?

Více zajímavých témat si můžete dozvědět na konferenci "Výchova k životu"

#matka #chlapec #otec #muž

Featured Posts
Recent Posts
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square