Zapojte se do naší ankety a vyhrajte lístek na dvoudenní konferenci Výchova k životu!

Každý z nás organizátorů sepsal co je podle něj na naši konferenci nejdůležitější...

Který komentář Vás nejvíc oslovil? Na naši fb stránce jsme vytvořili anketu, kde můžete hlasovat, který se Vám nejvíce líbí,

V pátok 16.2. vylosujeme jednoho z hlasujících, který vyhraje vstupenku na dvoudenní konferenciu.

Lenka Čatlošová

Myslím si, že je to konference pro celou rodinu!

Máme pro Vás nachystaný zajímavý program v **** hotelu, kde budete mít vše pod jednou střechou.

Vaše děti si mohou užít celý den v nedalekém Vida! science centru, účastnit se připravených dílniček, zahrát si různé společenské hry v místnosti vyhrazené pro děti, kde bude zároveň zabezpečený video přenos z hlavního přednáškového sálu, takže když budete s dětmi, o přednášku nepřijdete...

Nemusíte vařit ani uklízet (o to se postará hotel :)) a můžete si pouze užívat přednášky, diskuze, encounterové skupiny, večerní divadlo, prezentaci různých smysluplných hraček, které si zároveň Vaše děti mohou vyzkoušet.

Taky dostanete odpovědi na Vaše otázky ohledně výchovy a vzdělávání Vašich dětí, můžete si vybrat ze zajímavých témat jako je odpovědnost dětí, závislosti, možnosti vzdělávání dětí, vztahy v rodině, zdravá výživa... myslím, že si každý najde to "svoje".

Jarka Ceplechová

Velká část problémů v našem životě pramení z našeho dětství. My jako rodiče, hrajeme společně se školou klíčovou úlohu o tom, jak se bude ubírat život našich dětí. Pokud chceme být v této oblasti dobří, musíme se průběžně vzdělávat.

V čem je konference vyjímečná?

  • Nejedná se pouze o samotnou konferenci, ale chceme budovat dlouhodobou komunitu, kde mohou rodiče čerpat rady od předních odborníků na výchovu a vzdělávání a sdílet své zkušenosti

  • Mnoho rodičů se potýká s problémy ve výchově svých dětí a uvítají rady a zkušenosti jiných nejen odborníků, ale i ostatních rodičů. V programu je více formátů, které podporují sdílení zkušeností.

  • Jedním z pilířů, na kterém konferenci stavíme je vysoká odbornost přednášejících, chceme šířit osvětu v této oblasti a zamezit dalšímu šíření „ezoteriky“ a mýtů v oblasti výchovy.

  • Rodina se skládá z mámy, táty a dětí. Proto zveme na konferenci oba rodiče, protože pokud si uvědomíme, že na výchovu mají oba rodiče stejný vliv a mají se na ní aktivně oba podílet, uděláme první důležitý krok.

  • Nabízíme také v rámci akce babysitting, aby se mohly zúčastnit opravdu celé rodiny. Jeden sál je vyčleněný pro děti, kde bude zajištěn i přenos z kongresové haly, aby se rodiče menších dětí mohly střídat a sledovat program. Pro starší děti je zajištěný program ve Vida Centru, dále autorské čtení atd. Konferenci si může užít společně celá rodina.

Na konferenci se budeme věnovat dvěma oblastem. První je výchova dětí, kde se různým tématům budou věnovat psychologové a odborníci na vývoj dětí a druhá oblast je vzdělávání dětí, kde vystoupí zástupci různých směrů vzdělávání. Vrcholem bude panelová diskuze, kde se budou moci rodiče ptát na vše ohledně vzdělávání. A nebudeme se vyhýbat ani klasickému školství, protože si myslíme, že v konečném efektu je to všechno jen o lidech.

Ano, uvědomujeme si, že je to náročný projekt. Ale čím více rodičů se bude aktivně zajímat o tyto oblasti, tak máme šanci do budoucna něco změnit. Těšíme se na Vás!

Marek Čatloš

Čím je naše konference odlišná?

- je to zážitková konference. Výchova k životu je navržená podle nejnovějších principů vzdělávání - interaktivní formou.

Kdo z nás si pamatuje obsah alespoň jedné přednášky měsíc po klasické konferenci? Naše konference nabízí více zážitek, než jen jednostranné informace. Nabízí nové informace přes osobní prožití - příklady konkrétních lidí, ať už na encounterových skupinách nebo v diskuzích při tematických stolech.

- speakři přítomni během diskuzí. Dali jsme si záležet, aby byli odborníci přítomni během konference a diskuzí. Chceme, abyste měli každý možnost, pobavit se s největšími odborníky osobně.

- názor každého se počítá. Vycházíme z toho, že každý z nás má svůj příběh, svůj pohled na výchovu. Každý z nás má co předat ostatním a rozhodně neplatí, že odborníci mají jako jediní recept na život. Síla konference je ve sdílení informací a ve vysoké koncentraci různých názorů, z níž si každý odnese to své.

- žádné filosofie ani vyznání víry. Konference není nábožensky ani jinak profilovaná. Co člověk, to názor.

- nenabízí rychlé zkratky ale pravdivý pohled na sebe. Osobně nejsme zastánci teorie, že existují rychlá a snadná řešení na výchovu a vzdělání našich dětí a nás - rodičů. Spíš tvrdá práce na sobě a poctivé postupné vzdělávání přináší výsledky. Pro ty, co si chtějí rozšířit svůj obzor nebo ty, co hledají zajímavý start a možná změnu pohledu na výchovu a sebe samého jsme udělali předvýběr témat, ale kam až v tématech a diskuzích můžeme dojít, si určíme všichni na místě sami.

Anketu najdete na naší fb stránce https://www.facebook.com/vychovakzivotu/

Hlasujte, zajímá nás co je pro Vás důležité!

#anketa #konference #rodiče

Featured Posts
Recent Posts
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square